تحقیقات بازار

تحقیقات بازار نخستین گام‌ فرآیند برندسازی است که می‌بایست قبل از هر اقدامی توسط یک تیم کارآزموده و آشنا به شیوه‌های تحقیق علمی انجام شود. در تحقیقات بازار سه هدف اصلی دنبال می‌شود

 • شناخت برترین و موفق‌ترین فعالان صنعت
 • شناخت رقبا
 • تحلیل بینش مخاطبان هدف

در سی‌سرو از روش‌های علمی تحقیق مانند بنچ‌مارکینگ(Benchmarking) ، گروه‌ کانون (Focus Group)، پرسش‌نامه(Survey) و مصاحبه‌های عمیق (Deep Interview)، استفاده می‌کنیم تا بهترین خروجی تحقیقات را برای کسب‌وکار شما ارائه دهیم.

تدوین استراتژی برند

استراتژی برند برنامه بلندمدتی برای توسعه یک برند در راستای نیل به اهداف آن است. در تدوین استراتژی برند در ابتدا اهداف برند شما اعم از ماموریت و چشم‌اندازی که از آن انتظار می‌رود را تعریف می‌کنیم. سپس جایگاه برند در ذهن مخاطبان و در مقایسه با رقبا، مزیت رقابتی برند و تمامی کانال‌های ارتباطی، از قبیل تبلیغات، روابط عمومی و کانال‌های توزیع و … توسط تیم تحقیق و تحلیل سی‌سرو مورد مطالعه قرار می‌گیرد.

تمامی استراتژی‌های بازاریابی براساس سه اصل بخش‌بندی (Segmentation) ، هدف‌گذاری (Targeting) و جایگاه‌یابی (Positioning) طراحی می‌شوند. این همان کاری است که ما در سی‌سرو برای تعریف و ارتقای جایگاه برند شما انجام می‌دهیم. به این ترتیب که در ابتدا با استفاده ار نتایج تحقیقات بازار مخاطبان سازمان شما را شناسایی و دسته‌بندی می‌کنیم. سپس با استفاده از استراتژی‌های ارتباطی گروه‌هایی را هدف قرار می‌دهیم که کالا یا خدمت شما بهتر می‌تواند به نیاز آن‌ها پاسخ دهد. در نهایت نیز تلاش می‌کنیم که جایگاه برند شما را به‌نحوی در بازار تعریف کنیم که بهترین تصویر از آن در ذهن مخاطبان شکل گیرد و ویژگی‌های منحصربه‌فرد آن نسبت به رقبا بارز شود.

معماری برند (Brand Architecture) نشان‌دهنده ساختار یک برند در داخل یک سازمان است. برخی برندها ممکن است چندین برند یا شاخه تجاری دیگر را در دل خود جای دهند. به عنوان یک مشاور برند در سی‌سرو برآنیم تا تجربه خود در معماری برند و اتخاذ استراتژی‌های موفق در زمینه مدیریت برندهای زیرمجموعه را در اختیار شما قرار دهیم.

برندها نیز درست به مانند موجودات زنده در طول زمان دستخوش تغییر و تحول می‌شوند. به‌همین منظور توجه به‌موقع و مداوم به این دارایی ارزشمند نقش حیاتی در موفقیت کسب‌وکارها بازی می‌کند. ممیزی برند (Brand Audit)، تمرینی مستمر برای بررسی سلامتی برند است. در سی‌سرو برای ارائه این خدمت درباره بینش و نگاه مشتریان به برند شما تحقیق می‌کنیم. در این تحقیق ابعادی مانند میزان آگاهی از برند و مرتبط‌بودن برند با نیازهای مشتری، نقاط تمایز آن و میزان عمل برند به قول‌ها و وعده‌هایش مورد بررسی قرار می‌گیرد.

نام‌گذاری

در سی‌سرو با علم به تمام عواملی که در انتخاب یک نام موثراند و با بهره‌گیری از تجربه‌ چندین ساله‌مان در مدیریت برند، به شما کمک می‌کنیم تا مناسب‌ترین نام را برای کسب‌وکارتان انتخاب کنید. ما اهمیت این مرحله از برندسازی را به خوبی درک می‌کنیم و تمام تلاشمان برآن است تا با آگاهی کامل از هدف سازمان شما و شناخت دقیق محصولات و خدمات آن نامی را به شما پیشنهاد دهیم که بهترین راوی هویت برند شما باشد.

تدوین برند پرسونا و استراتژی ارتباطی برند

پرسونای یک برند در برگیرنده ویژگی‌هایی است که شخصیت برند شما را تعریف می‌کند. چنانچه شما یک کارآفرین یا صاحب یک کسب‌وکار باشید، بدون شک واجد شایستگی‌های منحصربه‌فردی هستید که بیان‌گر هویت سازمانی برند شما است.
در سی‌سرو برای تدوین پرسونا با ارائه فرم‌های اطلاعات اولیه و انجام یک یا دو مرحله مصاحبه تلاش می‌کنیم تا آنچه برای شناخت بهتر شخصیت برند شما لازم است را تهیه کنیم. تیم خلاقیت سی‌سرو آماده است تا پس از دریافت اطلاعات اولیه، با ایده‌پردازی و تولید محتوا، پرسونای برند شما را به بهترین نحو تدوین کند.

طراحی لوگو

لوگویی که برای یک برند طراحی می‌شود بخش حیاتی آن است و می‌بایست علاوه بر برخورداری از زیبایی و سادگی، ماهیت کسب‌وکار و فلسفه وجودی آن را برای جامعه هدف روایت کند. به همین دلیل است که ما در سی‌سرو فرآیند طراحی هویت بصری را با تدوین پرسونا و استراتژی ارتباطی برند آغاز و تلاش می‌کنیم تا با همفکری با مشتریان‌مان و شناخت دقیق از مهم‌ترین ویژگی‌های کسب‌وکار آن‌ها لوگویی طراحی کنیم که بیشترین ارتباط را با هویت برند و پیامی که قصد انتقال آن را دارند، داشته باشد.

borgward
سن ایچ
شرکت داروسازی عبیدی
HUAWEI
ایرانسل
بریجستون

شعار تبلیغاتی، تگ‌لاین و مانترا

خلق یک ایده منحصربه‌فرد و پیامی به یادماندنی برای یک برند فرآیندی اتفاقی و یک‌‌باره نیست. تیم خلاقیت و ایده‌پردازی سی‌سرو، برای تدوین شعار تبلیغاتی، تگ‌لاین یا مانترا در اتاق‌های فکر دور هم جمع می‌شوند و با ترکیب هزاران کلمه تلاش‌ می‌کنند تا در عین سادگی بدیع‌ترین ترکیب‌ها را برای برند شما خلق کنند.

تحقیقات بازار

این مرحله اطلاعات مورد نیاز در مورد صنعت، استراتژی‌های رقبا و بینش مخاطبان را برای ما فراهم می‌کند و پیش‌زمینه‌ای مهم برای سایر مراحل برندسازی است.

تدوین استراتژی ارتباطی برند

پس از انجام تحقیقات بازار باید با توجه به ماهیت برند لوکس استراتژی مناسب برای برندسازی آن را مشخص کنیم. این استراتژی می‌بایست با توجه به اهداف بلندمدت کسب‌وکار تدوین شود.

انتخاب نام برند و تدوین پرسونا

انتخاب یک نام جذاب با درهم آمیختن دیدگاه‌های صاحبان برند و ایده‌های بکر تیم‌های خلاقیت میسر می‌شود. البته این اقدام باید پس از تدوین پرسونای برند انجام شود.

طراحی هویت بصری

هویت بصری مجموعه المان‌های گرافیکی و ظاهری است که به شناخت و درک بهتر مخاطب از پیام یک برند کمک می‌کند. از آن‌جا که یک مخاطب ترجیح می‌دهد همواره با تصویری واحد از یک برند مواجه شود، حفظ یکپارچگی و انسجام در تمامی نقاط تماس برند با درون و بیرون سازمان اهمیت زیادی دارد. در سی‌سرو ما این تصویر یکپارچه و واحد از برند شما را در قالب کتابچه‌ای تحت عنوان “کتابچه برند” یا “برندبوک” ارائه می‌کنیم.

المان های گرافیکی

المان‌های گرافیکی، شامل لوگو، رنگ‌ها و تایپوگرافی خاص مرتبط با یک برند هستند. در سی‌سرو با تحلیل فرم‌های اولیه و نیز مطالعه پرسونای برند،‌ المان‌های گرافیکی منحصربه‌فرد برند شما را طراحی می‌کنیم.

اقلام اداری

اقلام اداری که در سی‌سرو طراحی می‌شوند شامل کارت ویزیت، سربرگ، پاکت، فولدر و سایر اقلامی است که برای مستندسازی مدارک و ارتباط با مخاطبان درون و بیرون سازمان به کار می‌رود.

المان های سازمانی

در سی‌سرو برای هر یک از وجوه بصری برند که در داخل یا خارج سازمان استفاده می‌شوند طراحی ویژه‌ای انجام می‌شود. این موارد از لباس فرم کارکنان و لوازم داخلی تا تابلوهای سازمانی و سردر مجموعه متفاوت هستند.

المان های فضای دیجیتال

آنچه سی‌سرو تحت عنوان هویت بصری آنلاین به شما ارائه می‌دهد شامل قالب وب‌سایت، خبرنامه، قالب استفاده از شبکه‌های اجتماعی و سایر مواردی است که ممکن است در فضای دیجیتال برای معرفی برندتان به آن نیاز داشته باشید.

تبلیغات BTL

برخی ابزارهای ارتباطی مانند کاتالوگ‌، بروشور، مجلات و پوسترها که در زبان تبلیغات به ابزارهای (BTL (Below the Line Advertising، معروف‌اند، به دلیل ارتباط نزدیک و قابل لمسی که با مخاطبان برقرار می‌کنند،‌ تاثیر بسزایی در جذب آن‌ها دارند.
در سی‌سرو با تکیه بر توان‌مندی‌های تیم هنری، قالب‌ها و چارچوب‌های مورد نیاز برند شما را برای ابزارهای ارتباطی که عنوان شد ارائه می‌کنیم.

ابزارهای تبلیغات محیطی

چارچوب‌هایی که برای تبلیغات محیطی طراحی می‌شوند نقش مهمی در نمایش هویت یک برند به مخاطبان بیرونی آن دارند. در سی‌سرو این قالب‌ها را برای بنرها،‌ استندها و سایر اقلام نمایشگاهی شما با خلاقانه‌ترین و جذاب‌ترین ایده‌ها ارائه می‌کنیم.

هدایای تبلیغاتی

در سی‌سرو تلاش می‌کنیم تا با درنظر داشتن نیاز‌های مخاطبان هدف و نیز توجه مستمر ماهیت کسب‌وکار شما متنوع‌ترین و در عین حال مرتبط‌ترین ایده‌ها را برای هدایای تبلیغاتی ارائه کرده و در ایجاد یک اثر فیزیکی ماندگار از برندتان به شما کمک کنیم.

مشاهده نمونه کارها

 • شرکت تبلیغات دیجیتال - طراحی لوگو

  بیمارستان عرفان نیایش

 • عکاسی اتاق عمل روتوش عکس‌ها

  دکتر صفارزاده

 • Gandhi Hotel Hospital

  هتل بیمارستان گاندی

 • Taimaz

  تایماز (نمایندگی فیلیپس)

 • برندینگ و بازاریابی دیجیتال و تبلیغات اینترنتی

  دکتر غلامرضا وارسته‌کیا

 • برندینگ و بازاریابی دیجیتال و تبلیغات اینترنتی

  بیمارستان فوق‌تخصصی عرفان

 • digital-marketing1

  مرکز ثبت دامنه کشوری ایران