بازاریابی خدمات درمانی معرف نوعی دیدگاه نسبت به سلامت جامعه است که تلاش می‌کند با بکارگیری روش‌های سنتی و نوین بازاریابی به انتقال پیام‌های مرتبط با سلامتی و ارتقای سطح بهداشت و سلامت جامعه کمک کند. این نوع بازاریابی به ارتقاء برند و جایگاه کسب‌وکارهای مرتبط با درمان، مانند پزشکان، دندان‌پزشکان، کلینیک‌‌های درمانی و زیبایی و بیمارستان‌ها می‌پردازد و هدفش این است که با وفاداری به رسالت رشته پزشکی که همان حفظ جسم و جان انسان‌ها در برابر بیماری‌ها و آسیب‌هاست، محصولات و خدمات این گروه‌ها را به جامعه هدف معرفی کند.

با وجود پیشرفت‌های زیاد بازاریابی خدمات درمانی در دنیا، در ایران این حوزه تا حد زیادی دست‌نخورده باقی مانده و فعالیت‌های علمی و دقیق بازاریابی برروی آن انجام نشده است. ما در سی‌سرو این کمبودها را شناسایی کرده‌ایم و با ورود به این عرصه بکر در بازاریابی تلاش می‌کنیم تا به توسعه کسب‌وکارهای مرتبط با سلامت و درمان کمک کنیم.

برندسازی پزشکان و مراکز درمانی

برندسازی برای کسب‌وکارهایی که در حوزه سلامت و درمان فعالیت می‌کنند کار حساس و پیچیده‌ایست. از آنجا که این برندها مستقیما با سلامت جامعه سروکار دارند، مخاطبان در انتخاب آن‌ها تنها به اطلاعاتی که از راه تبلیغات به‌دست می‌آورند اکتفا نمی‌کنند. در حقیقت آن‌ها به دنبال برندهایی هستند که توسط عده زیادی از افراد توصیه شده و به‌نوعی حس اعتماد را در آن‌ها ایجاد کند.

سی‌سرو در حوزه برندسازی صنعت درمان و سلامت خدمات زیر را به مشتریانش عرضه می‌کند
برندسازی پزشکان Physician Branding
تدوین استراتژی برند

با توجه به ماموریت و چشم‌انداز خاص برندهای حوزه سلامت و نیز انتظارات بالای جامعه از عملکرد مناسب آن‌ها، به‌کارگیری استراتژی‌هایی که ضامن موفقیت بلندمدت این برندها در بازار پررقابت خدمات درمانی باشد ضرورت می‌یابد. سی‌سرو در این مرحله حساس مشتریانش را همراهی می‌کند.

طزاحی سایت پزشکان
نام‌گذاری برند و تدوین پرسونا

نام‌هایی که برای برندها در حوزه سلامت و پزشکی انتخاب می‌شوند باید به‌خوبی معرف ویژگی‌ها و شخصیت این برندها باشند. ایده‌پردازی و استفاده از نظر صاحبان برند در این مرحله می‌تواند به خلق یک پرسونای جذاب و مناسب برای برند منجر شود و در نهایت به انتخاب بهترین نام برای آن کمک کند.

طراحی لوگو پزشکان
طراحی لوگو، انتخاب تگ‌لاین و شعار تبلیغاتی

با توجه به ماهیت و اهداف خاص برندهای حوزه سلامت و درمان، لوگویی که برای آن‌ها طراحی می‌شود باید دربرگیرنده اهداف و فلسفه وجودی این برندها باشد. هم‌چنین انتخاب یک تگ‌لاین با مفهوم و زیبا و تدوین شعار تبلیغاتی مرتبط با فضای سلامت می‌تواند به ماندگاری این برندها در ذهن مخاطبان کمک کند.

برندبوک بیمارستان
طراحی هویت بصری

یکی از راه‌‌کارهای اثربخش بازاریابی در صنعت درمان و سلامت استفاده از عناصر یکپارچه و متحدالشکلی است که معرف هویت برند آن کسب‌وکار باشد. این هویت می‌تواند علاوه بر رنگ و تایپوگرافی در تمامی نقاط تماس برند درمانی با داخل سازمان و جامعه نمود پیدا کند. سی‌سرو این خدمات را در قالب کتابچه برند یا همان برندبوک ارائه می‌کند.

ابزارهای معرفی و تبلیغات پزشکان و مراکز درمانی

در صنعت سلامت و درمان استفاده از ابزارهای ارتباطی با یک استراتژی مشخص، در انتقال پیام برند به مخاطبان تاثیر بسزایی دارد. بنابراین در ابتدا لازم است که با انجام تحقیقات بازار از روندهای فعلی صنعت، فعالیت‌های رقبا و بینش مخاطبان اطلاع پیدا کنیم.

مهم‌ترین ابزارهایی که در این صنعت برای تبلیغات و ارتباط با مخاطبان به کار می‌روند عبارتند از

تولید محتواهای خلاقانه متنی وتصویری

از آنجا که بیشتر مخاطبان از طریق پیام‌های نوشتاری با موضوعات سلامت و درمان ارتباط برقرار می‌کنند، تلاش می‌کنیم تا با تولید مستمر مقالات و اخبار مرتبط با این حوزه آگاهی مخاطبان را نسبت به برندهای فعال در این حوزه افزایش دهیم.
هم‌چنین استفاده از تصاویر جذاب و چشم‌نواز که معرف خدمات کسب‌وکارهای درمانی هستند، می‌تواند در جذب مخاطبان به خدمات این برندها بسیار موثر باشد. تیم تولید محتوای سی‌سرو آماده است تا این خدمات را به مشتریان خود ارائه کند.

کاتالوگ و بروشور چاپی

یکی از راه‌کارهای معرفی خدمات درمانی تولید کاتالوگ و بروشور چاپی و قراردادن آن در معرض دید مخاطبان است. برندهای درمانی اعم از پزشکان، کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها می‌توانند این خدمات ویژه را از دپارتمان هنری سی‌سرو دریافت کنند.

عکاسی تخصصی

عکاسی تخصصی و حرفه‌ای از خدمات و تجهیزات بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها و شرکت‌های تجهیزات پزشکی و سپس استفاده از این عکس‌ها در ابزارهای ارتباطی مانند کاتالوگ، بروشور و وب‌سایت نقش پررنگی در ایجاد یک تصویر منحصربه‌فرد و به‌یادماندنی از یک برند درمانی دارد. سی‌سرو در آتلیه تخصصی خود این خدمت را به مشتریانش ارائه می‌دهد.

تبلیغات محیطی

تبلیغات محیطی شامل استفاده از پوسترها، بنرها، رول‌آپ و پاپ‌آپ در مکان‌هایی است که با مخاطبان بیرونی سازمان در ارتباط است. در صنعت درمان و سلامت این مکان‌ها شامل نمایشگاه‌ها و سیمنارهای پزشکی، سخنرانی‌ها، انجمن‌ها و دانشگاه‌ها است. سی‌سرو خدمات خود، شامل طراحی و تولید این ابزارها را برای فعالان این صنعت ارائه می‌دهد.

تیزرهای تبلیغاتی

یکی دیگر از ابزارهای مفید در معرفی یک برند درمانی، ارائه اطلاعات پزشکی و سلامتی در قالب فیلم و تیزرهای کوتاه آگاهی‌دهنده یا تبلیغاتی است. تیم خلاقیت و رسانه سی‌سرو با تجربه و تخصص خود در زمینه تولید و ویرایش تیزرهای تبلیغاتی آماده است تا این خدمات را به مشتریان خود ارائه دهد.

برنامه ریزی و اجرای رویدادها

حضور برندهای پزشکی و سلامتی در نمایشگاه‌ها، کنگره‌ها و رویدادهای مرتبط با این صنعت یکی دیگر از راه‌های ارتباط با مخاطبان این برندهاست. سی‌سرو آماده است تا با طراحی زیبای غرفه و ابزارهای تبلیغاتی نمایشگاهی در چنین مکان‌هایی به نمایش موثر توانمندی‌ها و خدمات این برندها کمک کند.

مشاوره مدیریت و بازاریابی

سازمان‌ها و کسب‌وکارهای فعال در حوزه سلامت و درمان در بدو ورود به این بازار پررقابت نیاز دارند که از روندهای صنعت، فعالیت‌های رقبا و بینش و عادات رفتاری مخاطبان‌شان آگاهی کسب کنند. از آنجا که دستیابی به چنین اطلاعاتی اغلب بسیار دشوار و زمان‌بر است، نیاز به حضور یک مشاور مورد اعتماد و متخصص در این مرحله به شدت احساس می‌‌شود.

سی‌سرو با تجربه مشاوره مدیریت برای فعالان این حوزه مانند بیمارستان‌ها و شرکت‌های تجهیزات پزشکی، نقش خود را به عنوان یک مشاور در امور زیر ایفا می‌کند.
healthcare marketing بازاریابی خدمات درمانی

تدوین برنامه‌ استراتژیک

برنامه استراتژیک سند مکتوبی است که مسیر یک کسب‌وکار را در راستای تحقق اهداف کلیدی‌ آن مشخص می‌کند. در تدوین برنامه استراتژیک ماموریت، چشم‌انداز و ارزش های اساسی یک سازمان را مشخص می‌کنیم. سپس راه‌کارهای عملیاتی برای تحقق این هدف‌ها ارائه می‌شود. بدون‌شک سازمان‌هایی که از ابتدا اهداف و نقشه راه خود را مشخص می‌کنند در دستیابی به مقاصدشان موفق‌تر خواهند بود.

تدوین برنامه بازاریابی

در هنگام توسعه بازار یا ارائه یک محصول جدید تدوین سندی که تعیین‌کننده اهداف و استراتژی‌های بازاریابی یک کسب‌وکار باشد ضرورت می‌یابد. در صنعت پزشکی به دلیل دورماندن اکثر کسب‌وکارهای این حوزه از فعالیت‌های علمی بازاریابی، تدوین یک سند برنامه بازاریابی می‌تواند مزیت رقابتی محسوب شود.

بازاریابی دیجیتال در صنعت سلامت

امروزه اکثر افراد اطلاعات موردنیازشان را در حوزه پزشکی و سلامت از طریق فضای مجازی جستجو می‌کنند. فراگیرشدن اینترنت و نیز استفاده آسان از ابزارهایی مانند لپ‌تاپ، تلفن همراه و تبلت، این امکان را برای کاربران فراهم کرده که به انبوهی از اطلاعات در زمان و مکان موردنظرشان دسترسی داشته باشند. بنابراین حضور برندهای پزشکی در این رسانه‌های مدرن، تاثیر بسزایی در معرفی آن‌ها به مخاطبان دارد.

خدمات سی‌سرو در حوزه بازاریابی دیجیتال برای کسب‌وکارهای حوزه سلامت و درمان موارد زیر را دربر می‌گیرد
Digital-Marketing-Health

راه‌اندازی و ایجاد دارایی‌های دیجیتال

وب‌سایت یک پزشک، کلینیک یا بیمارستان مهم‌ترین مرجع کاربران در فضای مجازی است. زمانی که مخاطبان با رزومه حرفه‌ای یک پزشک یا اطلاعات بخش‌ها و تیم پزشکی یک بیمارستان در فضای دیجیتال مواجه می‌شوند، اعتماد بیشتری را به خدمات این اشخاص یا مکان‌ها احساس می‌کنند. هم‌چنین راه‌اندازی شبکه‌های اجتماعی یک برند درمانی در رسانه‌های پربازدیدی مانند فیس‌بوک، توئیتر، اینستاگرام و … می‌تواند به ارتباط مستمر و تعامل دوسویه مخاطبان با این برندها کمک کند.

مدیریت، به‌روزرسانی و ایجاد ترافیک

پس از ایجاد و راه‌اندازی دارایی‌های دیجیتال، اعم از وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی نوبت به مدیریت و به‌روزرسانی این دارایی‌ها می‌رسد. در این مرحله با تولید محتوای مرتبط با صنعت سلامت و درمان و استفاده از ابزارهایی چون بازاریابی ایمیلی، روابط عمومی آنلاین، تبلیغات بنری، تبلیغ برمبنای کلیک، بازاریابی ویروسی و تکنیک‌های ارتقاء و بهینه‌سازی وب‌سایت می‌توان به افزایش ترافیک وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی کمک کرد.

مشاهده نمونه کارها