یک برند لوکس، برندی است که ارزشی فراتر از رفع نیازها و ضروریات عادی زندگی برای مصرف‌کنندگان خود خلق می‌کند. برندهای لوکس به دلیل ویژگی‌های خاص خود از سایر برندها متمایز هستند و به همین دلیل خرید آن‌ها بیشتر به یک سرمایه‌گذاری شباهت دارد.

بازاریابی برندهای لوکس به دلیل ویژگی‌های منحصربه‌فرد این برندها نیازمند استراتژی‌‌های متفاوت و احاطه کامل بر شرایط بازار است. شناخت صنایع مختلفی که هر یک از برندهای لوکس در آن رقابت می‌کنند و ویژگی‌های رفتاری و تصمیم‌گیری مخاطبان این برندها، برای اجرای موفق برنامه‌های بازاریابی در این حوزه ضرورت دارد.

سی‌سرو با دارابودن دانش و تخصص کافی در این زمینه آماده است تا به نحوی که شایسته جایگاه شاخص یک برند لوکس است، کسب‌وکارهای فعال در این حوزه را همراهی کند.

برندینگ محصولات و خدمات لوکس

برندینگ برای یک برند لوکس اعم از کالا یا خدمت یکی از دشوارترین و حساس‌ترین فعالیت‌های بازاریابی است. جایگاه متمایز این برندها ایجاب می‌کند که روش‌ها و استراتژی‌های متفاوتی برای طراحی عناصر برندینگ آن‌ها اعم از نام، رنگ، طراحی لوگو و غیره به‌کار گرفته شود. به همین منظور در سی‌سرو با همکاری تیم‌های متخصص میان‌رشته‌ای خدمات زیر را به فعالان بازار برندهای لوکس ارائه می‌کنیم

تحقیقات بازار

این مرحله اطلاعات مورد نیاز در مورد صنعت، استراتژی‌های رقبا و بینش مخاطبان را برای ما فراهم می‌کند و پیش‌زمینه‌ای مهم برای سایر مراحل برندسازی است.

تدوین استراتژی ارتباطی برند

پس از انجام تحقیقات بازار باید با توجه به ماهیت برند لوکس استراتژی مناسب برای برندسازی آن را مشخص کنیم. این استراتژی می‌بایست با توجه به اهداف بلندمدت کسب‌وکار تدوین شود.

انتخاب نام برند و تدوین پرسونا

انتخاب یک نام جذاب با درهم آمیختن دیدگاه‌های صاحبان برند و ایده‌های بکر تیم‌های خلاقیت میسر می‌شود. البته این اقدام باید پس از تدوین پرسونای برند انجام شود.

طراحی لوگو، انتخاب رنگ و تایپوگرافی

طراحی یک لوگوی خاص و انتخاب رنگ‌ها و فونت سازمانی با توجه به ویژگی‌های منحصربه‌فردی که در شخصیت برند یک برند لوکس نهفته گام مهم دیگری در فرآیند برندسازی است.

تدوین شعار تبلیغاتی و تگ‌لاین

شعارها و تگ‌لاین عبارات تاکیدی و کلیدی هستند که در ماندگاری برند در ذهن مخاطبان موثرند. با توجه به جایگاه فاخر برندهای لوکس در نگارش این جملات برای آن‌ها باید دقتی دوچندان اعمال شود.

طراحی هویت بصری

هویت بصری جلوه‌ای از تمامی اصول و قوانینی است که یک برند لوکس باید برای دوام، پایداری و متمایزماندن در فضای کسب‌وکار به آن متعهد بماند.

ابزارهای معرفی و تبلیغات محصولات لوکس

برقراری ارتباط با مخاطبان برندهای لوکس نیازمند شناخت دقیق از صنعت، استراتژی‌های شرکت‌های رقیب و ویژگی‌های مصرف‌کنندگان، شامل ویژگی‌های جمعیت‌شناختی، رفتاری و روان‌شناختی است. پس از جمع‌آوری این اطلاعات، می‌بایست متناسب با نتایج تحلیل بازار، ابزارهای مناسب برای تبلیغات و انجام فعالیت‌های ارتباطی را مشخص کنیم.

ابزارهایی که در سی‌سرو برای تبلیغات برندهای لوکس به‌کار می‌بریم، موارد زیر را شامل می‌شود
 • تولید محتوای متنی و تصویری متناسب با ماهیت برند لوکس
 • طراحی کاتالوگ و بروشورهای فاخر برای معرفی محصولات و خدمات
 • عکاسی تخصصی از محصولات و خدمات، کارکنان و محل شرکت‌
 • تبلیغات آنلاین با هدف ارتقای جایگاه برند لوکس در فضای مجازی

مشاوره مدیریت و بازاریابی برندهای لوکس

داشتن استراتژی مدون و برنامه‌ریزی دقیق برای فعالیت‌های بازاریابی و ارتباطی کلید موفقیت در بازار پررقابت برندهای لوکس است. در این ارتباط سی‌سرو با ارائه خدمات منحصربه‌فرد زیر در کنار مشتریانش گام برمی‌دارد

این برنامه شامل تدوین ماموریت، چشم‌انداز و ارزش‌های اساسی برای کسب‌وکارهای لوکس است و به دلیل اهمیت بسیار به راهنمایی یک مشاور امین، صاحب‌نظر و آشنا به ابعاد مختلف کسب‌وکار نیاز دارد. در این برنامه تکنیک‌های عملیاتی برای دستیابی به اهداف نیز مشخص می‌شود.

برنامه‌ریزی بازاریابی در زمانی که برندهای لوکس قصد ورود به بازارهای جدید و توسعه فعالیت‌هایشان را دارند ضرورت می‌یابد. در این برنامه مشخص می‌کنیم که هدف ما از انجام فعالیت‌های بازاریابی چیست و هم‌چنین راه‌های عملی برای دستیابی به این اهداف کدامند.

برنامه ارتباطات یکپارچه بازاریابی بخشی از برنامه بازاریابی است که به دلیل اهمیت خاص خود به صورت جداگانه نیز قابل تدوین است. در این برنامه به طور مشخص و با بودجه از پیش تعریف شده، هدف‌های کوتاه‌مدت تبلیغاتی و ابزارهای تحقق این اهداف را تعیین می‌کنیم.

بازاریابی دیجیتال برندهای لوکس

در فضای کسب‌وکار امروزی یکی از اثربخش‌ترین و پربازده‌ترین فعالیت‌ها برای برندهای لوکس ورود به فضای مجازی است. مشابه سایر برندها، برای برندهای لوکس نیز پاسخ به نیازهای مصرف‌کنندگان در اولویت قرار دارد و برای این مهم به استراتژی‌های دقیق و عملی در فضای دیجیتال نیاز دارند. اگرچه همواره باید توجه داشت که این برندها در فضای مجازی نیز باید هم‌چنان “لوکس” باقی بمانند.
در فضای دیجیتال می‌توان ویژگی‌های منحصربه‌فرد و یکتای یک برند لوکس را به نمایش گذاشت. این نمایش می‌تواند به صورت درج تصاویر خیره‌کننده از برند یا طراحی یک کمپین آنلاین جذاب باشد. تاکید بر ویژگی‌های ممتاز و پیشینه و داستان‌های مرتبط با برند نیز از دیگر راه‌های معرفی آن در فضای مجازی است.

در حوزه بازاریابی دیجیتال سی‌سرو خدمات زیر را به مشتریان خود ارائه می‌کند

 • طراحی، بهینه‌سازی و ارتقای وب‌سایت
 • راه‌اندازی و مدیریت شبکه‌های اجتماعی
 • به‌‌روزرسانی مستمر وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی
 • طراحی و اجرای کمپین‌های ایمیلی و پیامکی
 • بازاریابی ویروسی از طریق انتشار محتواهای جذاب
 • تبلیغات بنری و برمبنای کلیک در وب‌ُ‌سایت‌های پربازدید
 • روابط عمومی آنلاین و درج محتوای خبری در رسانه‌ها