برندینگ و بازاریابی صنعت ساختمان

ساخت‌و‌ساز در ایران از دیرباز به شکل سنتی پیش رفته و یکی از کسب‌و‌کارهای پررونق بوده‌است. اما در دهه‌های اخیر در عین سر بر آوردن برج‌های بلند مسکونی و مجتمع‌های بزرگ تجاری و اداری در سراسر کشور و به‌ویژه در تهران، شاهد رکود نسبی و بازدهی کم برای فعالان این صنعت و عاملان بازاریابی و فروش هستیم. در وضعیت کنونی نیاز روزافزون به تیمی منسجم و با تجربه که کار تخصصی آن‌ها مهندسی فروش باشد، احساس می‌شود زیرا امروزه دیگر نمی‌توان تنها برای فروش انبوه ساختمانی از طریق بنگاه‌های املاک و روش‌های سنتی اقدام کرد. برای ایجاد تحول در این صنعت نیاز به بهره‌گیری از روش‌های علمی و تخصصی به‌روز برندینگ، تبلیغات، بازاریابی و فروش است. سی‌سرو با شناخت این خلاء در صنعت ساختمان، خدمات خود را در زمینه برندینگ، تبلیغات، بازاریابی دیجیتال و فروش ساختمان‌های مسکونی، تجاری و اداری به فعالان صنعت ساختمان ارائه می‌دهد.

برندینگ ساختمان

تدوین استراتژی برند برای ساختمان‌های اداری، تجاری و مسکونی

پس از انجام تحقیقات بازار و آشنایی با بازار و رقبا، استراتژی برند که برنامه بلندمدتی برای توسعه و رسیدن به اهداف یک برند ساختمانی است، طرح‌ریزی می‌شود. در تدوین این استراتژی، اهداف برند ساختمانی از جمله ماموریت، چشم‌انداز و ارزش‌های اساسی تعریف شده و پس از آن جایگاه و معماری برند در دیدگاه مخاطبان نسبت به برندهای مشابه، مزیت رقابتی، کانال‌های ارتباطی و ممیزی برند تحلیل می‌شود.

نام‌گذاری و تدوین برند پرسونا

انتخاب نام مناسب برای ساختمان یکی از مهم‌ترین بخش‌های فرآیند برندینگ است که باعث شناخته‌َشدن ساختمان و خلق ارزش‌های بی‌نظیری برای آن می‌شود. پس از آن پرسونای برند،‌ که تعریف شخصیت برند و در برگیرنده ویژگی‌ها و مشخصات شخصیت برند یک ساختمان است، توسط سی‌سرو تدوین می‌شود. در حقیقت، طراحی سایر عناصر مرتبط با برند ساختمان بدون تبیین برند پرسونا امکان‌پذیر نیست.

طراحی لوگو، انتخاب تگ‌لاین و شعار تبلیغاتی

طراحی لوگو برای ساختمان، اعتبار ساختمان را می‌افزاید و علاوه بر زیبایی و سادگی، باید ماهیت و فلسفه وجودی آن را نیز برای جامعه هدف بیان کند. در کنار لوگو، تگ‌لاین یا شعار سازمانی نیز به نحوی بیان‌گر ماهیت، استراتژی و هدف نهایی برند ساختمانی است. در کمپین‌های تبلیغاتی نیز به صورت کوتاه‌مدت، شعار تبلیغاتی به‌کار می‌رود و به ساختمان کمک می‌کند تا با استفاده از جملات خلاقانه و زیبا، در ذهن مخاطبان دوام و ماندگاری ایجاد کند. طراحی این موارد با همکاری دپارتمان‌های مختلف سی‌سرو انجام می‌شود.

طراحی هویت بصری ساختمان

هویت بصری یا بیان بیرونی برند که یکپارچه کننده تصویر برند است، اگر قوی و تاثیرگذار ارائه شود، ایجاد ارزش افزوده کرده و در غیر این صورت از اعتبار برند می‌کاهد. هویت بصری شامل المان‌های گرافیکی (از جمله لوگو، رنگ، فونت‌ها و تایپوگرافی)، اقلام اداری (از جمله سربرگ، پاکت، کارت ویزیت، فولدر و سایر اقلام مربوط به مستندسازی) و المان‌های سازمانی (از جمله سردر و تابلوهای راهنما، لباس فرم کارکنان، کارت آویز پرسنلی و لوازم فضای داخلی) است که در سی‌سرو برای برندینگ ساختمان‌ها، طراحی و ارائه می‌شود.

تدوین برنامه بازاریابی پروژه‌های ساختمانی

قبل از هر اقدامی در زمینه فروش پروژه‌های ساختمانی، نیاز به بررسی دقیق بازار جهت تدوین استراتژی‌های عملیاتی از طریق شیوه‌های علمی است. تحقیقات بازار فرآیندی پویاست و به صورت مستمر با توجه به تغییرات محیطی باید انجام شود و باید دو بحث اصلی تحلیل و شناسایی رقبا و استراتژی‌های آنان و شناسایی بینش مخاطبان و مشتریان در گروه‌های مختلف (Segment Analyze) را شامل شود.

برنامه بازاریابی سند مکتوبی شامل خلاصه نتایج تیم بازاریابی از تحلیل محیط بازار، دستورالعمل مرحله به مرحله دستیابی به اهداف بازاریابی، تاکتیک‌های راهنما برای اجرای این دستورالعمل و شیوه تخصیص تمامی منابع در طول دوره زمانی مشخص است. سی‌سرو با تدوین برنامه‌های بازاریابی متعدد در زمینه‌های مختلف و به‌ خصوص صنعت ساختمان، دارای تجربه‌ای غنی در این زمینه است.

ارتباطات یکپارچه بازاریابی، برنامه‌ای کلی است که سی‌سرو جهت برقراری ارتباط با مشتریان پروژه‌های ساختمانی طراحی می‌کند تا در آن اهداف ارتباطی پروژه از طریق ابزارهای یکپارچه بازاریابی به جامعه هدف منتقل شود. تدوین این برنامه در طی مراحل زیر توسط متخصصان سی‌سرو انجام می‌شود.

 • تحلیل موقعیت کنونی پروژه ساختمانی و پارامترهای محیط خارجی
 • تحقیقات بازار و تحلیل استراتژیک متغیرهای اثرگذار بر پروژه
 • تعیین اهداف کلی برنامه ارتباطات یکپارچه بازاریابی براساس استراتژی بازاریابی
 • تعیین مخاطبان هدف براساس ویژگی‌های جمعیت‌شناختی، جغرافیایی، رفتاری و روان‌شناختی
 • تعریف ابزارهای ارتباطات یکپارچه بازاریابی و تعیین استراتژی ارتباطی هر یک از آن‌ها
 • تعیین زمان‌بندی و بودجه کمپین ارتباطات یکپارچه بازاریابی و ارزیابی و کنترل آن
building-marketing-plan

ارتباطات و تبلیغات در صنعت ساختمان

Communications-Advertising-Construction

تدوین استراتژی ارتباطی

برنامه‌ریزی و استراتژی مشخص که برای دستیابی به اهدافی چون ایجاد آگاهی از برند ساختمان، تحریک تقاضا، تشخیص نیازهای مخاطبان، جذب مشتریان، حفظ جایگاه رقابتی و … که پس از تحقیقات بازار حاصل می‌شود، استراتژی جامع ارتباطی است که از مهم‌ترین خدمات ارائه‌شده در زمینه ارتباطات و تبلیغات در سی‌سرو است.

برنامه‌ریزی و خرید رسانه

برنامه‌ریزی رسانه‌ شامل تعیین، خرید و برنامه‌ریزی بهترین ترکیب از ابزارهای رسانه‌ای متناسب با برنامه ارتباطات یکپارچه بازاریابی برای تبلیغات برند ساختمانی با کمترین هزینه است. در سی‌سرو برای افزایش تاثیرگذاری رسانه‌ها، این فرآیند با شناخت دقیق عادات رسانه‌ای مخاطبان انجام می‌شود.

تولید محتوای خلاقانه

تولید محتوای خلاقانه در سی‌سرو برای پروژه‌های ساختمانی در قالب عکاسی، محتوای گرافیکی، محتوای متنی، کلیپ، تیزر و … با همکاری دپارتمان‌های خلاقیت، عکاسی، گرافیک و تولید محتوا انجام می‌شود.

طراحی و اجرای ابزارهای تبلیغاتی

در سی‌سرو با همکاری یکپارچه دپارتمان‌های خلاقیت، عکاسی، گرافیک و تولید محتوا، خلاقانه‌ترین ایده‌ها در قالب ابزارهای تبلیغاتی مانند کاتالوگ‌، بروشور، مجلات، پوسترها، وب‌سایت، بنر، استند، اقلام نمایشگاهی، بیلیوردهای تبلیغات محیطی و هدایای تبلیغاتی برای پروژه‌های ساختمانی طراحی و اجرا می‌شود.

ارزیابی

در انتها تیم متخصص سی‌سرو، تمام مراحل و فرآیندهای ارتباطی و تبلیغاتی را مورد بازبینی قرار داده و با شناسایی نقاط ضعف و قوت این مراحل، پوشش ضعف‌ها و تقویت نقاط قوت، چرخه بهبود مستمر فرآیندهای ارتباطی و تبلیغاتی را ایجاد می‌کند.

تدوین استراتژی و طراحی سازمان فروش

سی‌سرو با تیم‌های تخصصی خود، سند برنامه استراتژیک و فرآیندهای فروش پروژه‌های ساختمانی را بر اساس مراحل زیر، تدوین و در کنار مشاوره‌های تخصصی به مشتریان خود ارائه می‌کند.

 • تعریف اهداف، استراتژی‌های شفاف و مهم‌ترین فرآیند‌های فروش
 • تعیین استراتژی‌های استفاده از اقدامات حمایتی مانند برگزاری رویدادها با مشتریان، شرکت در نمایشگاه‌ها، کمپین‌های توسعه فروش و اهرم‌های فروش
 • تخصیص اهداف و فعالیت‌های فروش به بخش‌های مختلف دپارتمان فروش
 • تعیین شیوه‌های برگزاری جلسات مذاکره و شاخص‌های ارزیابی موفقیت
 • طراحی و بازطراحی فرآیند‌های فروش
 • تدوین فرآیندهای فروش تیمی

سی‌سرو با طراحی و مدیریت سازمان فروش برای پروژه‌های ساختمانی براساس مراحل زیر، به‌طور مستمر شیوه به‌کارگیری استراتژی و فرآیندهای فروش را مدیریت کرده که در نهایت منجر به فروش پروژه ساختمانی در بهینه‌ترین حالت ممکن می‌گردد.

 • طراحی سازمان بر اساس گروه‌های محصول، چارت وظیفه‌ای، منطقه،‌ بخش‌بندی لیدها و مشتریان استراتژیک
 • طراحی کانال‌های فروش تک‌کاناله و چندکاناله
 • مدیریت فروش پرتفولیو و حاشیه سود پروژه ساختمانی
 • تمرکز بر توسعه بازار به‌صورت صحیح و متناسب با استراتژی‌های فروش
 • شفاف‌سازی فرایندهای فروش و کنترل سرانه فروش پرسنل و تیم‌های فروش
 • برنامه‌ریزی و کنترل شاخص‌های کمی و کیفی فروش

مدیریت فروش یک پروژه ساختمانی، بدون ارزیابی و کنترل مداوم بی‌نتیجه خواهد بود. این ارزیابی و نظارت بر فروش پروژه‌های ساختمانی در سی‌سرو، در بازه‌های خاصی از پروژه براساس مراحل زیر انجام می‌شود تا از صحت و کارایی فرایند و استراتژی‌های فروش اطمینان حاصل شده و اصلاحات لازم انجام‌شود.

 • اندازه‌گیری حاشیه سود به ازای هر مشتری و هر محصول
 • محاسبه نسبت‌های فروش: تعداد پیشنهادات به قراردادها، میانگین مبلغ سفارشات، تعداد مشتریان از دست رفته و جذب شده و …
 • مدیریت یکپارچه کانال‌های فروش از طریق سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM)

بازاریابی دیجیتال در صنعت ساختمان

خدمات بازاریابی دیجیتال

گریختن از فضای مجازی در دنیای امروز امری ناشدنی است و مسیر موفقیت اکثر کسب‌وکارها از حضور فعال در دنیای دیجیتال می‌گذرد. ما در این مسیر همواره پویا، همراه شما هستیم.

خدمات ارتباطات و تبلیغات

در دنیای پرهیاهویی که در آن زندگی می‌کنیم، تبلیغات یک سرمایه‌گذاری با هدف ایجاد تمایز است. ما به‌خوبی می‌دانیم چگونه ارتباطاتی موثر برای برند شما خلق کرده و آن را در میان رقبا متمایز کنیم.

برندینگ (برندسازی)

برند جوهره و قلب یک کسب‌وکار و چیزی فراتر از یک نام،‌ لوگو یا فرهنگ سازمانی است. ما برای ارزش‌ بخشیدن به این دارایی منحصربه‌فرد مشتریان‌مان نقشه‌های بسیاری داریم.

بازاریابی دیجیتال در صنعت ساختمان