parallax background

مشاوره توسعه کسب‌و‌کار تجارت الکترونیک


با گسترش روزافزون فناوری اطلاعات، دنیای مجازی روز به روز بزرگ‌تر می‌شود و انسان‌ها بخش بیشتری از زمان خود را به این فضا اختصاص می‌دهند. بنابراین کسب‌وکارهایی به موفقیت پایدار دست خواهند یافت که تجارت خود را به دنیای مجازی توسعه دهند. تجارت در دنیای مجازی مزیت‌های بیشماری دارد که از آن جمله می‌توان به دسترسی مستقیم و شفاف به اطلاعات، کاهش هزینه‌ها، از بین رفتن محدودیت‌های زمان و مکان، ارتباط مستقیم با مصرف‌کننده و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد. سی‌سرو با ترکیب فن‌آوری اطلاعات و علوم مدیریتی، بستری مناسب را برای راه‌اندازی و گسترش تجارت شما به این دنیای نوین فراهم می‌کند.

برنامه ریزی

تحقیقات بازار در جهت کشف فرصت‌های بازار، و نیز آگاهی از وضعیت کلی بازار و رقبا، به صاحبان کسب‌وکارها و کسانی که به دنبال راه‌اندازی کسب‌وکار جدیدی هستند کمک می‌کند تا با اطلاع از وضعیت بازار، با اطمینان بیشتری برنامه‌ریزی‌های خود را انجام دهند. چنین تحقیقاتی به بسیاری از پرسش‌های کسب‌وکارها شامل چگونگی دسته‌بندی مخاطبان، نگرش مخاطبان، وضعیت رقابت در بازار، پیش‌بینی حجم بازار، پیش‌بینی میزان فروش و بسیاری پرسش‌ها اساسی دیگر پاسخ خواهد گفت. انجام تحقیقات بازار و دستیابی به نتایج قابل اتکا در فضای آنلاین نیازمند تخصص و تجربه کافی است. سی‌سرو با در اختیاز داشتن متخصصین میان‌رشته‌ای و نیز تجربیات وسیع در این حوزه، روشنگر راه شما برای ورود به دنیای مجازی خواهد بود.

پس از انجام تحقیقات بازار و شناخت مخاطبان، رقبا و وضعیت بازار، متدی که شرکت در فعالیت‌های تجاری در پیش گرفته و با کسب درآمد از طریق آن ثبات خود را حفظ می‌کند مشخص می‌شود. در این مدل با توجه به منابع در دسترس و نیاز مشتری، پیشنهادی برای عرضه ارزش مورد نظر مشتری و چگونگی کسب درآمد و منتفع شدن سازمان ارائه می‌شود. به تعبیری دیگر مدل کسب و کار چگونگی کسب درآمد توسط بنگاه را با مشخص کردن جایگاه آن در زنجیره ارزش مشتری تشریح می‌کند. سی‌سرو با تکیه بر تجربیات فراوان و همکاری مؤثر در راه‌اندازی و مدیریت چندین کسب‌وکار نوپای الکترونیکی، شما را در طراحی و راه‌اندازی کسب‌وکارتان در فضای مجازی همراهی می‌کند. یک مدل کسب‌وکار به سؤالات زیر به‌طور دقیق پاسخ می‌گوید:

 • اساس و منطق خلق ارزش در سازمان و ارائه آن به مخاطبان چیست؟
 • شیوه‌ای که سازمان قرار است بر اساس آن کسب درآمد کند چگونه است؟

برنامه‌ریزی استراتژیک فرآیندی است که سازمان‌ها از آن برای هدایت و پیشبرد برنامه‌ها و فعالیت‌ها خود با افق دید بلندمدت و در جهت دستیابی به اهداف و تحقق مأموریت سازمانی بهره می‌گیرند. این نوع برنامه‌ریزی، اگر به درستی تدوین شود، به انتخاب استراتژی‌هایی منجر می‌شود که در صورت اجرای صحیح و به‌موقع، تعالی و پیشتازی سازمان را به ارمغان می‌آورد. با توجه به رقابت سنگین در فضای تجارت الکترونیک داشتن استراتژی‌های کاربردی برای پیشرفت مستمر در این فضا الزامی است. کارشناسان سی‌سرو با بررسی محیط داخلی و خارجی سازمان شما، فرصت‌ها و تهدیدهای محیطی و قوت‌ها و ضعف‌های داخلی را شناسایی کرده و با درنظر داشتن مأموریت سازمان، شما را در تدوین اهداف بلندمدتتان همراهی می‌کنند.

در واقع پس از تدوین مدل کسب‌وکار و برنامه استراتژیک، این طرح و برنامه‌ها باید در قالب یک سازمان به اجرا درآیند. سازمان یک نهاد مستقل است که دارای مرز مشخصی بوده و ساختار و اهداف مختص به خود را دارد. در فرآیند طراحی سازمان باید ابتدا شکل ساختاری سازمان طراحی شده و سپس برای بخش‌های مختلف سازمان شامل تکنولوژی اطلاعات و سیستم‌های کنترل، تکنولوژی تولید، سیاست‌های منابع انسانی، فرهنگ سازمانی، رویه‌ها و فرآیندهای جاری و روابط بین سازمانی برنامه‌ریزی شود. اما نکته حائز اهمیت در تجارت الکترونیک تفاوت بین ساختار و فرآیندهای سازمان‌های مبتنی بر تکنولوژی آنلاین با سازمان‌های سنتی است. متخصصان سی‌سرو با ترکیب علم و تجربه در حوزه راه‌اندازی کسب‌وکارهای الکترونیکی، به شما در راستای طراحی سازمانی متناسب با اهداف و مأموریتتان مشاوره تخصصی داده و در فرآیند اجرا و پیاده‌سازی آن نیز همراه و همگام شما خواهند بود.

اجرا

طراحی هویت بصری و تدوین برند پرسونا

حفظ یکپارچگی و تناسب میان جزئیات وجوه مختلف یک برند با تعریف قوانین و استاندارد‌هایی میسر می‌شود که در یک مجموعه واحد تحت عنوان هویت برند گرد هم می‌آیند. در واقع هویت برند تعیین‌کننده آرمان‌ها، ارزش‌ها و علائم شناسایی برند است. با توجه به ازدحام بسیار زیاد فضای مجازی داشتن یک هویت برند قوی جهت ایجاد تمایز برای کسب‌وکارهای آنلاین ضرورتی غیرقابل اجتناب است. سی‌سرو با طراحی حرفه‌ای هویتی متناسب با شخصیت برندتان، مسیر تمایز از رقبا را برای شما فراهم می‌کند. برخی از المان‌های هویت بصری که در سی‌سرو طراحی می‌شوند عبارت‌اند از:

 • المان‌های گرافیکی برند: لوگو، رنگ سازمانی، فونت
 • المان‌های فضای دیجیتال: قالب وب‌سایت، خبرنامه، کاور شبکه‌های اجتماعی و ...
 • اقلام اداری: سربرگ، پاکت، فولدر، کارت ویزیت
 • ابزارهای تبلیغاتی: کاتالوگ، بروشور، بنر، استند و ...

راه اندازی وب سایت فروشگاهی

در یک تجارت الکترونیک وب‌سایت اولین و مهم‌ترین نقطه تماس با مخاطبان است. داشتن یک وب‌سایت جذاب و کاربر پسند همراه با استانداردهای فنی از مهم‌ترین عوامل جذب و حفظ مشتریان است. همچنین معرفی شایسته‌ برند و فراهم کردن دسترسی آسان به محصولات فروشگاه، با استفاده از چیدمان مناسب تصاویر و محتوا، از دیگر وظایف وب‌سایت فروشگاهی است که در صورت عدم طراحی حرفه‌ای و متناسب با نوع محصول یا خدمت، ممکن است به شکست کسب‌وکار منجر شود. کارشناسان واحد فناوری اطلاعات به همراه تیم تولید محتوای سی‌سرو وب‌سایت فروشگاهی شما را با تمام ویژگی‌های فنی لازم، در قالب پلتفرمی حرفه‌ای ارائه می‌دهند. برخی از ویژگی‌های وب‌سایت‌های فروشگاهی طراحی شده توسط سی‌سرو عبارت‌اند از:

 • داشتن نقشه وب‌سایت بهینه جهت دستیابی آسان مخاطبان به محصولات مورد نظر
 • رعایت استانداردهای طراحی وب مانند استاندارد 7C
 • طراحی واکنش‌گرا (Responsive)
 • تولید محتوای حرفه‌ای برای وب‌سایت
 • طراحی در جهت هدایت کاربر در طول فرآیند خرید

خدمات هاستینگ و مونیتورینگ

میزبانی وب و یا وب‌هاستینگ (web hosting) بستر اصلی استفاده از یک وب سایت را فراهم می‌کند. داشتن کیفیت در ارائه خدمات وب‌هاست و ثبات در آن از جمله نکاتی است که در زمینه هاستینگ از نظر مدیران سایت‌ها دارای اهمیت است. مانیتور کردن (Monitoring) عملیاتی پیوسته، مداوم و زمان‌دار برای بررسی وضعیت سیستم‌های مختلف بخصوص سرورها و شبکه‌ها است که در صورت به‌وجود آمدن هرگونه مشکل و خرابی احتمالی برروی سیستم یا سرور با ارائه گزارش و ارسال اخطاریه به مسئول سیستم یا سرور، آن مسئول مربوطه را با خبر سازد. آژانس ارتباطات و بازاریابی خلاقانه سی‌سرو با داشتن زیرساخت‌های فنی لازم این خدمات را با بالاترین کیفیت در اختیار شما قرار می‌دهد.

خدمات لجستیک و پشتیبانی مشتریان

لجستیک‌ بخشی‌ از فرآیند زنجیره‌ عرضه‌ است‌، به‌طوریکه‌ جریان‌ مؤثر و کارای‌ انبارش‌ کالاها، خدمات‌ و اطلاعات‌ وابسته‌ به‌ آن‌ها را از نقطه‌ شروع‌ تا نقطه‌ مصرف‌ به‌ منظور برآورده‌ نمودن‌ نیازمندی‌های‌ مشتری‌ برنامه‌ریزی‌، اجراء و کنترل‌ می‌نماید. خدمات لجستیک ارائه شده در سی‌سرو در واقع تمامی امور مربوط به تهيه، توليد، بيمه، نگهداري، انبارداری، توزيع، حمل‌و‌نقل، تنظيم و تهيه روش انجام كار، طراحی سيستم و دستورالعمل و نظارت بر موارد فوق را دربرمی‌گیرد. از ویژگی‌های این خدمات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاهش هزینه‌های تجارت و توزیع
 • کاهش ریسک سرمایه‌گذاری
 • ارائه خدمات لجستیک و سیستم توزیع بهینه
 • پشتیبانی مشتریان
 • زیرساخت فناوری اطلاعات قوی
 • قابلیت توسعه سریع

توسعه

خدمات بازاریابی دیجیتال

با توجه به این نکته که بخش اعظم تجارت الکترونیک در فضای آنلاین انجام می‌شود، بازاریابی دیجیتال در این کسب‌وکارها از اهمیت بالای برخوردار است. سی‌سرو با آگاهی از اهمیت فضای دیجیتال برای کسب‌وکارهای الکترونیک و دنبال کردن دائمی رفتار مخاطبان در این فضا و همچنین با در اختیار داشتن تیم متخصص و تجربه کافی، مجموعه کاملی از خدمات بازاریابی دیجیتال را به مشتریان خود در این حوزه ارائه می‌دهد.


 • تدوین کمپین‌های ارتباطی و تبلیغات دیجیتال
 • ممیزی دارایی‌های دیجیتال
 • ارتقاء رتبه و بهینه‌سازی وب‌سایت در موتورهای جست‌وجو (SEO)
 • مدیریت شبکه‌های اجتماعی
 • روابط عمومی آنلاین
 • بازاریابی محتوا
 • بازاریابی ایمیلی

هوش کسب‌وکار

امروزه سازمان‌ها همواره با حجم وسیعی از اطلاعات چه در فضای داخل سازمان و چه در محیط بیرون مواجه هستند. تشخیص اطلاعات مهم و کاربردی و ذخیره و تحلیل صحیح این اطلاعات می‌تواند نقشی حیاتی در رشد و شکوفایی سازمان ایفا کند. غفلت از این اطلاعات نیز موجب تصمیمات نادرست و در نهایت شکست کسب‌وکار در بازار رقابتی کنونی خواهد شد. اینجا است که بحث هوشمندی تجاری (Business Intelligence) مطرح می‌‌شود. در این راستا داشبوردهای مدیریتی حرفه‌ای که توانایی تحلیل صحیح داده‌های خام و تولید اطلاعات، تصمیم سازی و گزارش‌های کاربردی را داشته باشند یکی از مهمترین ابزارهای راه‌اندازی هوشمندی تجاری هستند. آژانس ارتباطات و بازاریابی خلاقانه سی‌سرو با مشاوره حرفه‌ای در زمینه هوشمندسازی کسب‌وکار، شما را در این مسیر همراهی می‌کند.

واتس اپ

فرم تماس

۲۲۰۴۵۶۲۲