بازاریابی درونگرا (Inbound Marketing)

بازاریابی درونگرا یا اینباند مارکتینگ (Inbound Marketing) یک روش بازاریابی مبتنی بر جذب مشتری بدون واسطه از طریق بازاریابی محتوا، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی و بهینه‌سازی موتور جستجو (سئو - SEO) است. در اینباند مارکتینگ ما با تحلیل سفر مشتری (Customer Journey) و رفتار خرید آن‌ها، با استفاده از روش‌های یاد شده سر راه مشتری قرار می‌گیریم. به این ترتیب به جای استفاده از بازاریاب یا تبلیغات برای جذب مشتری، ما مشتریان بالقوه را بدون واسطه به محصول یا خدمت شما جذب می‌کنیم. ویژگی مهم بازاریابی درونگرا این است که در این روش نرخ تبدیل (Conversion Rate) افرادی که با برند شما ارتباط برقرار می‌کنند به مشتری (خریدار) چند برابر سایر روش‌های بازاریابی است. آژانس ارتباطات و بازاریابی خلاقانه سی‌سرو، تمامی خدمات مربوط به بازاریابی جاذبه‌ای یا همان اینباند مارکتینگ (Inbound Marketing) را با استراتژی درست به صورت یکپارچه به شما ارائه می‌دهیم. گام‌های مهم انجام بازاریابی درونگرا در مجموعه ما عبارتند از شناسایی بازار هدف برند، تحلیل رقبا، برنامه‌ریزی استراتژیک برای تولید محتوا و سئو (بهینه‌سازی موتورهای جستجو).


بهینه سازی قیف فروش

قیف فروش که به قیف خرید هم معروف است در واقع یک ارائه تصویری از سفر خریدار است. این قیف فرآیند خرید مشتری را از مرحله آگاهی یافتن تا اقدام به خرید نشان می‌دهد. قیف فروش (قیف بازاریابی) این ایده را به نمایش می‌گذارد که هر فرآیند خریدی با تعداد زیادی از مشتریان بالقوه شروع می‌شود ولی درنهایت با تعداد بسیار کمتری که حقیقتاً خرید را انجام می‌دهند به پایان می‌رسد. لایه‌های قیف فروش به طور خلاصه شامل آگاهی، علاقمندی، اعتماد پیدا کردن، تصمیم‌گیری و در انتها اقدام به خرید است. گام اول ما برای بهینه‌سازی قیف فروش، شناسایی و رسم این قیف برای کسب‌وکار شما خواهد بود. پس از انجام این کار، ما با استفاده از روش‌های مختلف، میزان نرخ تبدیل در مرحله از قیف را افزایش پیدا می‌دهیم تا تعداد مشتریان شما افزایش پیدا کند. استراتژی ما در بهینه‌سازی قیف فروش شامل ارزیابی ترافیک و اهداف بازاریابی شما، طراحی و بهینه‌سازی فراخوانی برای اقدام (Call to Action)، بهینه سازی محتوا و UI/UX ، و در نهایت بهینه‌سازی نرخ تبدیل قیف فروش برای برند شما است.


تحلیل سفر مشتری و نقاط ارتباط با مشتری

از مهم‌ترین مزایا و قابلیت‌های بازاریابی درونگرا (Inbound Marketing) تبدیل افراد ناآشنا با محصول یا خدمات شما به بازدیدکننده و سپس مشتری است. در بازاریابی درونگرا مفهومی با عنوان سفر مشتری (Customer journey) یا مسیر خرید مشتری وجود دارد که به فرآیندی گفته می‌شود که طی آن افراد با محصول یا خدمت شما آشنا می‌شوند، درگیری ذهنی برای مخاطب ایجاد می‌شود، خرید صورت می‌گیرد و سپس مشتری از خدمات شما استفاده می‌کند که خدمات پس از فروش به دنبال دارد. ما در آژانس ارتباطات و بازاریابی خلاقانه سی‌سرو با بهره‌گیری از متخصصان در حوزه بازاریابی دیجیتال، مخاطبان هدف شما را شناسایی می‌کنیم و پس از بررسی دقیق مسیر‌ آن‌ها، با انجام اقدامات لازم دقیقا در زمانی که نیاز به خدمات و محصولات شما دارند در مسیرشان قرار می‌گیریم.


محتوا درونگرا (Inbound Content)

محتوا درون‌گرا (Inbound Content) در واقع ترکیب بازاریابی محتوا و بازاریابی درونگرا (Inbound Marketing) است. محتوای درونگرا که به آن محتوای جاذبه‌ای نیز می‌گویند باعث می‌شود افرادی که در جست‌وجو خدمات شما هستند به صورت مستقیم و بدون هیچ واسطه‌ای شما را پیدا کنند. برای مثال یک بلاگ که پاسخگوی پرسش‌های مخاطب باشد نمونه‌ای خوب از اینباند کانتنت (Inbound Content) است. تولید محتوا درونگرا یکی از بهترین راه‌های جذب بازدیدکننده برای وب‌سایت و تبدیل او به مشتری است. ما به پشتوانه دانش و تجربه بلند مدت خود در زمینه تولید محتوا درون‌گرا، با شناسایی مخاطبان و رقیبان شما و انجام برنامه‌ریزی کلمات کلیدی (keyword planning) دقیق و منحصر به فرد، بهترین محتوا درونگرا را برای شما به فراخور نیازتان تولید می‌کنیم.


بازاریابی موتورهای جستجو

بازاریابی موتورهای جستجو (Search Engine Marketing) به معنی استفاده از موتورهای جست‌وجو برای بازاریابی است. در این روش بازاریابی هنگامی که کاربر کلید واژه مرتبط با کسب‌و‌کار شما را جستجو می‌کند سایت شما در رتبه‌های اول موتورهای جستجو به نمایش در می‌آید. ما برای بازاریابی از طریق موتورهای جستجو از روش‌های سئو (SEO) و تبلیغات در موتورهای جستجو (تبلیغات در گوگل) استفاده می‌کنیم. در بازاریابی موتورهای جست‌وجو ما بعد از تعیین استراتژی بازاریابی، طی یک فرآیند دقیق و مهندسی‌شده که توسط کارشناسان سی‌سرو طراحی شده، کلمات کلیدی مرتبط با کسب‌وکار شما را شناسایی می‌کنیم و سپس یکی از روش‌های سئو (SEO)، گوگل ادوردز (Google AdWords) یا ترکیبی از هردو را به کار می‌گیریم تا به کمک بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) مخاطبان هدف واقعی به سمت برند شما هدایت شوند.


ارتباط با ما

بازاریابی درونگرا (بازاریابی ربایشی) روشی برای جذب مشتری بدون واسطه و با نرخ تبدیل بسیار بالا است. آژانس ارتباطات و بازاریابی خلاقانه سی‌سرو، خدمات بازاریابی درونگرا را به صورت یکپارچه به شما ارائه می‌کند.


واتس اپ

فرم تماس

۲۲۰۴۵۶۲۲